Kombajn "konny"
Kombajn "konny"
Odsłon: 446897 | Ocena: 576 | Czas: 2m 36s |


Szukaj
Dyskusja:


Kombajn "konny" końbajn
dlatego europa nigdy nie dogoni ameryki, dzisiaj na ich polach pracują ciągniki o mocy ponad 700KM i areały są tak potężne, że jeden łan kosi 10 kombajnów z 7m hederem, to wielki przemysł rolniczy
pamiętam z dzieciństwa konne żniwa, dziadek miał konną żniwiarkę a do mucenia zboża mieliśmy warmiankę ( jak dobrze pamiętam) był też jeden kombajn we wsi chyba Vistula się nazywał.
to pewnie stary bizon :) :) :)
nikt nie narzekał na brak klimatyzacji :)
ciekawe ile ma koni? :-)
Takie kombajny pracowały już na polach Ameryki w XIX wieku. Ja widziałem zdjęcie podobnego w encyklopedii, tylko tam w zaprzęgu jest 33 konie ( tu chyba mniej). Nie wiem, który to może być rok, bo zdjęcie jest kiepskiej jakości i rzecz jasna czarno-białe (może 1870 ?), ale wiadomo przecież, że już w 1831 roku Cyrus McCormick skonstruował pierwszą żniwiarkę, która zrewolucjonizowała rolnictwo. Poza tym 5 lat później, w 1836 roku uruchomiono żniwiarkę połączoną z młocarnią, ale bez separacji (czyli bez wialni), więc nie wiem, czy można nazwać to kombajnem zbożowym w dzisiejszym tego słowa znaczeniu.
ciekawy film
Mój dziadek w 1940 mógł tylko pomarzyć o koniu,mieli jednego na pięciu gospodarzy i to tylko dlatego że trzymali go w lesie.Robili w polu nocami żeby szkopy nie zajumali.Zaborcy niszczyli,szkopy niszczyli,komuna niszczyła,tusk zniszczył.
Komuś się daty pomyliły w tym okresie w USA w rolnictwie pracowały maszyny z silnikami spalinowymi a nie konie
nie powiem technikę już mieli... i jaki liczny zaprzęg na żywo dopiero musiało to robić wrażenie.
bardzo ciekawy kombajn konny pozdrawiam
w latach 40 w USA były kombajny konne a co było w polszczy? latał w swoich kieckach polski muł a w zasadzie całe ich chmary i kosą nakurwiali az do lat 80 ;)
sTąD ZDOBYŁY POPULARNOŚĆ w Ameryce konne kombajny, ponieważ były wielkie pola a był brak rąk do pracy. A Europie ludzi do koszenia nie brakowało.
czworo do jednej maszyny a teraz jeden a w przyszłości zero ludka będzie pracowało przy tej samej robocie .
Ten filmik to na pewno z USA a nie z Australii ?
Gdzie tam kosą Sierpem
Ale jebany ma szerszy heder nisz bizon
To nazywa sie 15 Koni Mechanicznych wyposażone w HILMASTER :))))
Idioto!! Po 1 wtedy była II wojna światowa Po 2 Vistula Powstała w latach 50 czy 60