Bizon Z056 kombajn zbożowy - żniwa w "Polska na Kołach" - polska wieś
Bizon Z056 kombajn zbożowy - żniwa w "Polska na Kołach" - polska wieś
Odsłon: 79862 | Ocena: 140 | Czas: 6m 57s |


Szukaj
Dyskusja:


Bizon Z056 kombajn zbożowy - żniwa w "Polska na Kołach" - polska wieś Bizon i Bocian - nieodłączny krajobraz Polskiej Wsi.Taki obraz zachowam we wspomnieniach.Dzisiaj jadąc na działkę widziałem Bizona w akcji a Bocka w gnieździe.
Aaaa, czuć te moc :D
i ten bocian - piękny klimat ;)
Piękny Bizonek :D
motowidło napierdziela jak szalone :)
Przeciwnie! - chodzi właśnie o to by było słychać dźwięk maszyny!!
z muzyka było by lepsze :P
Pięknie :)
I chyba dla tego że oznaczenia te są dowolne jest taki bajzel,myślę że jeśli byłyby chociaż dobrowolne ,systematyzacja wyglądała by znacznie lepiej :-)
Tak sie składa,ze PIMR nie do konca zajmuje się modernizacjami... Bardziej wdrożeniami... Wyroby z Płocka należą do włoskiego giganta New Holland. W maszynach u Polskich producentów można spotkać takie oznaczenia. System maszyn rolniczych wciaz obowiazuje w Polsce,ale jego stosowanie jest dowolne.
A taki Panie czacza19,że nie mogąc doczekać się na gruntowną modernizacje 30 przez PIMR, a do Indii po Escorta było za daleko, sam sobie zrobiłem ciągnik :-). Jakoś na obecnych wyrobach z Płocka nie ma oznaczeń SMR,czy znaczy się że w Polsce nie wszystkich obowiązują te same prawa i przepisy ?
Panie listonosz, ile ma Pan wspolnego z techniką rolniczą? Wie Pan chociaz, co to PIMR?
Jak obowiązują jak teraz są normy łunijne ? zresztą kraj eksploatowany kolonialnie nie ma prawa mieć własnych norm a tym bardziej przemysłu.
Zapraszam!:)
Będę więc pamiętał gdzie się udać po pomoc eksperta, gdy zajdzie potrzeba :)
Panowie jako dyplomowany już specjalista w dziedzinie techniki rolniczej i leśnej słuzę informacją!:)
Dzięki za te informacje - nie jesteśmy specjalistami w temacie Bizona (jeszcze) - może kiedyś taki trafi do nas do muzeum i będzie wtedy okazja, do poznania go bliżej :)
a w końcu czemu nie ;)
Może chcielibyście do muzeum moją przyczepę autosan D-45 z 1957roku?Mielibyście większy sprzęt do wożenia zboża :)
Aha, jeszcze jedna sugestia, w nazwie Bizona jest Z056 ,(Z zero 56), a nie Z "O" 56. Takie symbole dla maszyn przewisdywał system maszyn rolniczych, który obowiazuje do dziś.